![1](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2022/12/1-678x381.jpeg)
Δήλωση του Δημάρχου Πατρέων, Κώστα Πελετίδη
Ο Αστυνομικός Διευθυντής Αχαΐας ενημέρωσε τον Δήμαρχο Πατρέων ότι η αστυνομία είναι υποχρεωμένη να προχωρήσει σε αυτεπάγγελτη δίωξη και ενημέρωση του εισαγγελέα για κατάληψη σε δημόσιο κτήριο (Δημαρχείο), ενώ ζήτησε να προσέλθουν στελέχη της Δημοτικής Αρχής για τη σχετική διαδικασία.
Ο Δήμαρχος Πατρέων αρνήθηκε την οποιαδήποτε άσκηση διαδικασίας από πλευράς της Δημοτικής Αρχής εναντίον των συμβασιούχων της κοινωφελούς (ΟΑΕΔ) και δεν θα καταθέσει ενάντια στους, υποστηρίζοντας ότι η λύση στα ζητήματα αυτά είναι πολιτική και όχι οι διώξεις και καταστολή.