![1](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/1-678x381.jpg)
Ο Δήμαρχος Πατρέων, Κώστας Πελετίδης, συμμετείχε σήμερα στην συγκέντρωση και διαδήλωση των φορέων, που απαιτούν την καταδίκη της ναζιστικής, εγκληματικής Χρυσής Αυγής.
Ο Δήμαρχος σε δήλωσή του, τόνισε μεταξύ άλλων:
Σήμερα ο λαός και η νεολαία, απαιτούν: Οι ναζί στη φυλακή.
Αυτή είναι η λαϊκή ετυμηγορία, που πρέπει να ακουστεί δυνατά.
Ο λαός της Πάτρας, με την πλούσια αγωνιστική παράδοση και τις θυσίες του ενάντια στο φασισμό και το ναζισμό και η νεολαία που δεν υποτάσσεται, θα εντείνουν τον αγώνα τους, για να απομονωθούν παντού -σε κάθε χώρο δουλειάς, στις γειτονιές, τις σχολές και τα σχολεία- η Χρυσή Αυγή και οι άλλες φασιστικές ομάδες.
Στην συγκέντρωση συμμετείχαν Αντιδήμαρχοι, Πρόεδροι Οργανισμών, δημοτικοί και διαμερισματικοί σύμβουλοι.
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/7-1.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/5-1.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/8.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/9.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/6-1.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/2-1.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/4-1.jpg)
![](https://patrals.gr/wp-content/uploads/2020/10/3-1.jpg)